Pedro Ceviz Fidanı

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Ceviz Fidanları

Pedro Ceviz Fidanı

Pedro Ceviz Fidanı, ABD Orijinli, en fazla ürün verimi veren ceviz ağaçlarından biridir. Aşılı sertifikalı Pedro Ceviz Fidanı talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

Ceviz Fidanı Sipariş Formu
Pedro Ceviz Fidanı, ABD Orijinli, dünya üzerinde en iyi verim veren ceviz ağaçlarından biridir. Ağaç üzerinde meyveler o kadar fazla ve ağır olur ki ağaç dikine gelişemez.  Dallar meyveler sebebiyle aşağıya doğru sarkar. Bu nedenle piyasada bodur yada cüce ceviz fidanı olarak aranmaktadır. Ağaç daha gelişim evresinde çok meyve vermeye başladığından, meyve ağırlık yükünü alabilmek ve ağacın sağlıklı gelişimini sağlayabilmek adına ağır budamalar yapılması gereklidir. 

Ilıman iklimi seven Pedro Ceviz Ceviz fidanı,  hava koşullarının izin verdiği bölgelerde deniz seviyesinden 1000 metre rakımlara kadar dikilebilir. Sahil bölgelerinde özellikle tercih edilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta aşırı sıcaklara maruz kalmaması gerektiğidir. Sıcak bölgelerde meyve ve kabuk kalitesi düşer. 700-900 saat arasında soğuklanma ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. 

Pedro Ceviz Fidanı ihtiyaç duyduğu doğru iklim bölgesi ve doğru toprak yapısı tespit edilerek doğru tozlayıcı ile birlikte dikimi yapıldığında ve gerekli bakımları gerçekleştirildiğinde yatırımcısına ticari olarak büyük avantajlar sunmaktadır. 

Sorularız ve Siparişleriniz İçin
Halil DÖNER: +90 536 576 03 16 
Mümin DÖNER: +90 535 251 94 52

Pedro Ceviz Fidanı Dikim Özellikleri
Dönüm başına 28-30 arasında fidan dikimi yapılabilir. Dikim aralıklarının arazinin genel durumu incelenerek doğru şekilde belirlenmesi gerekir. Yana ve aşağı doğru gelişim göz önünde tutulmalıdır.  

Dikilecek arazinin denizden ortalama yüksekliği 1000 metreyi geçmemelidir. Hem ılıman iklimi seven hem de kışın 700 saat kadar soğuklanma ihtiyacı duyan bir ceviz fidanı olduğundan  sıcak bölgelere dikim yapılmamalıdır.  Dikim yapılacak arazinin iklim ve mikro iklim verileri geçmişe yönelik verilerden iyice araştırılmalıdır. 

Pedro Ceviz fidanı, doğru iklim bölgesine dikildiğinde 25 Nisan - 3 Mayıs tarihleri arasında çiçeklenir. İlkbahar geç donlarına dayanıklıdır. 

Dikim yapılacak arazinin toprak yapısı önemlidir. Bu nedenle toprak analizleri dikimden önce ana cinsi doğru belirleyebilmek adına mutlaka yapılmalıdır. 
Pedro Ceviz Fidanı tozlayıcısı kendisidir.


Pedro Ceviz Ağacı ve Meyve Özellikleri
Doğru iklim bölgesine dikilmesi ve budamasının doğru yapılması halinde  6 yaşına gelmiş olan bir fidan 20-25 kg arası meyve verebilmektedir.  Hasat zamanı Eylül ayı sonudur. 

Yan dallar meyve ağırlığından doğru yana yada aşağı yönlü bir gelişme gösterir. Ağacın sağlıklı gelişimi için ağır budamalar yapılmalıdır. Budama işlemi doğru zamanda ve kesinlikle profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. 

Hastalıklara dayanıklıdır. Verim düşüşü yaşanmaz.  

700 saati bulan soğuklanma ihtiyacı sebebi ile sıcak iklimli bölgelerde arazi seçimine dikime dikkat edilmeli, bölgenin geçmişe yönelik yıllık sıcaklık değişimleri ve ortalaması analiz edilmelidir. 

Meyvelerin kabuklu ağırlığı 9-13 gr arasında olup, iç ağırlık 5-7 gr arasındadır. 

Tomurcuk verimi %90 civarındadır.
 
Meyvesi kuru ceviz ve taze ceviz olarak tüketilebilir. Lezzetli bir meyvesi vardır. 

Ticari açıdan en çok rağbet gören, yurtiçi ve yurtdışı ticareti en çok yapılan ceviz fidanı cinsidir. 

Bodur bir ağaç olduğundan evlerin bahçelerine dikim yapılabilir. Tamamen geliştiğinde ve budaması gelişmeye yönelik doğru şekilde yapılmış ise genellikle en yüksek boyu 9 metreyi geçmez. 


Pedro Ceviz Fidanı Üretimi ve Satışı
Yan dallara doğru gelişim gösterdiğinden ve dallarda meyve ağırlığı sebebi ile aşağı doğru sarkma ve büyüme yaptığından piyasada "bodur ceviz fidanı"  yada "cüce ceviz fidanı" olarak da anılan Pedro ceviz fidanı üretimini Evren Fidancılık olarak kendi arazilerimiz üzerinde gerçekleştirmekteyiz.  Pedro Ceviz Fidanlarımızın tamamı aşılı ve Tarım Bakanlığı onaylı sertifikalıdır.  

Aşılı Tüplü Pedro ceviz fidanı satışlarımız yılın 12 ayı devam etmekle birlikte, Aşılı Açık kök Pedro ceviz fidanları Kasım ayı sonu satışa hazır hale geldiğinden yıl içerisinde ön sipariş alınmaktadır. 
 
Ceviz fidanı üretimini ve satışını 1990 yılından beri ilk elden gerçekleştiren firmamız, sizlere en kaliteli ve verimli ceviz fidanlarını sağlamayı ilke edinmiştir. Yurtdışına ve yurtiçine satış yapan firmamız, ceviz bahçesi kurulumu yapmak isteyen tüm müşterilerine gerekli teknik desteği sağlayarak, en uygun ana cins seçiminden tozlayıcı seçimine, toprak ve iklim analizinden, dikim aralıklarının belirlenmesine, dikim şekli konusunda gerekli bilgilendirmeden, bakım şeklinde kadar her türlü bilgiyi paylaşmaktadır. 

+90 536 576 03 16