Kaman 1 Ceviz Fidanı

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Ceviz Fidanları

Kaman 1 Ceviz Fidanı

Firmamız Evren Fidancılık, açık köklü ve tüplü olmak üzere aşılı ve sertifikalı Kaman 1 Ceviz Fidanı üretimi yapmaktadır. Ceviz fidanı siparişleriniz için bize ulaşınız.

Kaman 1 Ceviz Fidanı, Türkiye özellikle karasal iklim görülen bölgelerde tercih edilen yerli cins bir ceviz fidanıdır.  Dayanıklı olması ve veriminin yüksek olması sebebi ile tercih edilir. 

Kaman 1 Ceviz Fidanı ihtiyaç duyduğu doğru iklim bölgesi ve doğru toprak yapısı tespit edilerek doğru tozlayıcı ile birlikte dikimi yapıldığında ve gerekli bakımları gerçekleştirildiğinde yatırımcısına ticari olarak büyük avantajlar sunmaktadır. 

Sorularız ve Siparişleriniz İçin
Halil DÖNER: +90 536 576 03 16 
Mümin DÖNER: +90 535 251 94 52

Kaman 1 Ceviz Fidanı Dikim Özellikleri
Arazinin uygunluğuna göre, hesaplamalar doğru şekilde yapılırsa 10 dönüm araziye ortalama olarak 280-310 ceviz fidanı dikilmesi mümkündür.  Arazi sınırlarındaki yaklaşımlara dikkat edilmesi gereklidir. 

Kuvvetli kökleri ve donmaya dirençli yapısı nedeni ile karasal iklim görülen ve kışları diğer bölgelere nispeten daha soğuk bölgelere dikim yapılır.  Denizden yükseklik, mikro iklimlerin sıkça farklılık gösterdiği ülkemizde her zaman bağlayıcı olmayabilmektedir. Dikim yapılacak bölgenin geçmiş 10 yıllık meteoroloji bilgileri değerlendirilmelidir. 

Kaman 1 Ceviz fidanı, geç çiçeklenir. Bu nedenle ilkbahar geç donlarından etkilenmez. Soğuya ve kuraklığa dayanıklı bir cinstir. 

Dikim yapılacak arazinin toprak yapısı önemlidir. Bu nedenle toprak analizleri dikimden önce ana cinsi doğru belirleyebilmek adına mutlaka yapılmalıdır. 

Kaman 1 Ceviz Fidanı tozlayıcısı Kaman 5 Ceviz Fidanıdır. Doğru tozlayıcı ile birlikte dikim yapılmalıdır. Arazinin yapısı  ve dikim aralıkları göz önünde bulundurularak yaklaşık 10 adet Kaman 1 Ceviz Fidanı için 1 adet tozlayıcı dikilmesi önerilir. 


Kaman 1 Ceviz Ağacı ve Meyve Özellikleri
Kuvvetli bir ağaçtır. Kökleri de çok kuvvetli olduğundan kuraklığa dayanımı yüksektir. Her yıl aynı verimi verir. 

Hastalıklara, antraknoza, iç kurduna  ve zararlı haşerata dayanıklıdır. 

Meyvelerin kabuklu ağırlığı 10-11 gr arasında olup, iç ağırlık 5-6 gr arasındadır. 

Tomurcuk verimi %90 civarındadır.  Meyveler ağaç üzerinde üzüm saklımı şeklindedir. 

Meyvesi kuru ceviz olarak tüketilebilir. 

Erken hasat avantajı ile piyasaya sürülen ilk hasat olduğundan ticari avantajı vardır. 

Kaman 1 Ceviz Fidanı Üretimi ve Satışı

Kaman 1 Ceviz Fidanı, kuvvetli yapısı ve karasal iklime sağladığı uyum nedeni ile Türkiye özellikle yüksek rakımlı ve karasal iklim görülen bölgelerde özellikle tercih edilen bir ceviz fidanıdır. Firmamız Evren Fidancılık, açık köklü ve tüplü olmak üzere aşılı ve sertifikalı Kaman 1 Ceviz Fidanı üretimi yapmaktadır. Ceviz fidanlarımızın tümü Tarım Bakanlığından onaylı ve sertifikalıdır.

Tüplü aşılı ve sertifikalı Kaman 1 Ceviz Fidanlarımız yılın 12 ayı satılmaktadır. Siparişleriniz doğrultusundan fidanlarınız özenle nakliye için hazırlanmakta ve anlaşmalı olduğumuz kargo / nakliye firmaları ile dilediğiniz zamanda adresinize teslim edilmektedir. 

Açık kök aşılı ve sertifikalı Kaman 1 Ceviz Fidanlarımız ise Kasım ayı sonunda satışa hazır hale gelmektedir. Yıl içerisinde ön sipariş vermeniz durumunda Kasım ayından sonra istediğiniz tarihte fidanlarınız adresinize güvenli şekilde gönderilecektir.  

Ceviz fidanı üretimini ve satışını 1990 yılından beri ilk elden gerçekleştiren firmamız, sizlere en kaliteli ve verimli ceviz fidanlarını sağlamayı ilke edinmiştir. Yurtdışına ve yurtiçine satış yapan firmamız, ceviz bahçesi kurulumu yapmak isteyen tüm müşterilerine gerekli teknik desteği sağlayarak, en uygun ana cins seçiminden tozlayıcı seçimine, toprak ve iklim analizinden, dikim aralıklarının belirlenmesine, dikim şekli konusunda gerekli bilgilendirmeden, bakım şeklinde kadar her türlü bilgiyi paylaşmaktadır. 
+90 536 576 03 16