İnce Kabuklu Ceviz Fidanı

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Ceviz Fidanı Hakkında

Ceviz Fidanlarımız

İnce Kabuklu Ceviz Fidanı

Firmamız Evren Fidancılık 1990 yılından beri Bandırma Sahil Yenice Köyünde kendi arazileri üzerinde aşılı ve sertifikalı ceviz fidanı üretimi yapmaktadır. Kaliteli, ismine doğru, verimli ceviz fidanı talepleriniz için bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Verimli ve kaliteli ceviz çeşit seçimlerinde göz önünde bulundurulması gereken en önemli özelliklerden bir tanesi de döllenme biyolojileri, yapraklanma zamanları, vejetasyon süreleri, özellikle kurağa ve soğuğa dayanıklı olması, budamalarla ağaç tacının düzgün oluşturulması ve geliştirilmesi, üstün verimli ve kaliteli meyveler oluşturması, meyvelerin ince kabuklu olması ve iç kısmının kabuktan kolay ayrılması gerekmektedir. Her yıl meyve vermesi, hastalıklara ve zararlılara karşı dayanaklı olmasıdır. İnce kabuklu ceviz, günlük tüketim ve endüstriyel amaçlarda kullanımda önemli olduğundan tercih edilmektedir. İşlenmesi ve elde yenmesi daha kolay olsa da saklanmasında ve nakliyesinde dikkatli olunmalıdır. 

Sorularız ve Siparişleriniz İçin

Halil DÖNER: +90 536 576 03 16 

Mümin DÖNER: +90 535 251 94 52

Yeni bahçelerinizde toplu hasılat yapmak ve yeni bir cins yaratmak istiyorsanız aşılı fidan her zaman için sizlerin işine yarayacaktır. Günümüzde yeni kurulan ve yeni yapılandırılan bahçelerde sürekli olarak tercih edilmektedir. Kolay bir üretim alanı olduğu içinde direk olarak ürün almak mümkün bir hale gelmiştir. Bu nedenle de tercih konusunda ön plana çıkmayı başarmıştır. Yeni nesil üretim alanlarında da ön plana çıkmayı başarmıştır. Eğer sizlerde üretim alanında başarılı sonuçlar elde etmek istiyorsanız gönül rahatlığı ile aşılı fidanları tercih edebilirsiniz.

Ceviz yetiştiriciliğinde ilk adım doğru çeşit fidan seçimiyle başlar. Kırık, dökük ,cılız, sertifikasız, yetiştiricisi bilinmeyen  ceviz fidanları seçilmemelidir.

Cevizin "çetin ceviz" kavramından ayrı tutulması gerekir. Çünkü iyi ceviz ince kabuklu olandır. İyi ceviz kabuktan ziyade iç cevize sahip olandır. %48-50 civarı iç ceviz oranını tutturmalıdır. Yüzeyi açık renkli, oldukça iri olmalıdır. İyi ceviz, kabuğundan kolayca ayrılan cevizdir. İyi ceviz verecek olan ceviz ağaçları geç çiçek açar. Ceviz içinin rengi %90 oranında beyazdır. Kaliteli olan cevizin kabuğunu kırdığınızda ceviz içinden bütün olarak çıkar.

Bu nedenle ceviz yetiştiriciliği yapacak yatırımcıların bu özelliklere sahip ince kabuklu, tecrübeli üreticiler tarafından üretilmiş ince kabuklu meyve verecek sertifikalı  aşılı  ceviz fidanlarını seçmelidirler. Bu cinslerin başında  belirtilen özelliklere sahip ülkemizde  de yetiştirilen Chandler ceviz fidanı cinsi gelmektedir. Belirtilen özelliklere ait ince kabuklu meyve verecek ceviz fidanı seçiminin yanında yetiştirilecek yerin iklim koşulları, ekolojik özellikleri de dikkate alınmalı ve güvenilir ceviz fidanı üreticilerinden danışmanlık alınmalıdır. 

Firmamız Evren Fidancılık 1990 yılından beri Bandırma Sahil Yenice Köyünde kendi arazileri üzerinde aşılı ve sertifikalı ceviz fidanı üretimi yapmaktadır. Kaliteli, ismine doğru, verimli ceviz fidanı talepleriniz için bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. 

+90 536 576 03 16