Fernor Ceviz Fidanı

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Ceviz Fidanları

Fernor Ceviz Fidanı

Fernor Ceviz Fidanı, Fransız orijinli, geç çiçeklenen, ilkbahar geç donlarına ve sonbahar erken donlarına dayanıklı, verimli bir ceviz fidanıdır.

Ceviz Fidanı Sipariş Formu

Fernor Ceviz Fidanı, Fransız orijinli, geç çiçeklenen, ilkbahar geç donlarına ve sonbahar erken donlarına dayanıklı, verimli bir ceviz fidanıdır. Açık köklü ve tüplü olarak üretip satışa sunduğumuz aşılı ve sertifikalı Fernor Ceviz Fidanı, dikim yapılacak bölgede uygun iklim koşullarının bulunması halinde 1800 metre rakıma kadar dikilebilir. 

Özellikle soğuk bölgelerde tercih edilen Fernor Ceviz Fidanı, ticari olarak değerli ve verimi yüksek bir ceviz fidanıdır. İklim koşullarının daha uygun olduğu bölgelerde Chandler  Ceviz fidanı dikilmesini öneriyoruz.  Doğru ana cins seçiminde rakımdan ziyade hava koşulları daha önemli olduğundan, dikim yapılacak bölgenin hem genel hem de mikro iklim koşulları  geçmişe yönelik şekilde değerlendirilmelidir. 


Sorularız ve Siparişleriniz İçin
Halil DÖNER: +90 536 576 03 16 
Mümin DÖNER: +90 535 251 94 52

Fernor  Ceviz Fidanı Dikim Özellikleri

Dikim yapılacak arazi yapısı ve büyüklüğü değerlendirildikten sonra dikim aralıklarının en doğru şekilde belirlenmesi gereklidir. 10 dönüm araziye ortalama olarak 280-310 ceviz fidanı dikilmesi mümkündür.  Arazi sınırlarındaki yaklaşımlara ve doğal oluşumlara dikkat edilmesi gereklidir. 

50m-1800m rakımlı arazilere dikim yapılabilir. Dikilecek arazinin iklim koşulları da dikkate alınmalıdır. İklimin uygun olması durumunda 1000 metrede az rakımlı bölgelerde Chandler  Ceviz  Fidanı tercih edilebilir. 

Fernor  Ceviz fidanı, Mayıs ayının başlarında olacak şekilde geç çiçeklenir.  İlkbahar geç donlarından etkilenmez. Kasım ayı başında dinlenmeye geçtiğinden,  sonbahar erken donları ağaca zarar vermez.  

Dikim yapılacak arazinin toprak yapısı önemlidir. Bu nedenle toprak analizleri dikimden önce ana cinsi doğru belirleyebilmek adına mutlaka yapılmalıdır. 

Fernor Ceviz Fidanı tozlayıcısı Fernette ve Ronde Ceviz Fidanıdır. Dikimde doğru cins tozlayıcı gerekli adette belirlenerek  dikim yapılmalıdır.  Arazinin yapısı, doğal engeller, eğim, sürekli rüzgar yönü gibi etkiler  araştırılarak dikim aralıkları, dikilecek  tozlayıcı adedi ve yerleşimi belirlenir.


Fernor Ceviz Ağacı ve Meyve Özellikleri

Hasat zamanı Eylül ayı içerisi yada sonudur. 

Yarı dik gelişim gösterdiği ve yan dallarda meyve oranı yüksek olduğu için koridor tipi dikime uygundur. 

-20/-25 dereceyi bulan donlara kadar dayanabilir. 

Meyvelerin kabuklu ağırlığı yaklaşık 12 gr olup, iç ağırlık 6 gr'dır.

Meyvesi kuru ceviz ve taze ceviz olarak tüketilebilir, kabuğu incedir. 

Özellikle yüksek rakımlı soğuk bölgelerde ticari açıdan en çok rağbet gören, yurtiçi ve yurtdışı ticareti çokça yapılan ceviz fidanı cinslerinden biridir. 


Fernor  Ceviz Fidanı Üretimi ve Satışı

Evren Fidancılık olarak Fernor Ceviz Fidanlarımızın üretimini kendi arazilerimiz üzerinde gerçekleştirmekte ve aşılama işlemini en kaliteli şekilde yapmaktayız. Geleneksel aşılama yöntemleri konusunda edindiğimiz deneyimler ile gelişen aşılama ve üretim tekniklerini takip eden firmamız sizler için en verimli aşılı sertifikalı fernor ceviz fidanlarını üretmeyi ilke edinmiştir. Aşılı Tüplü Fernor ceviz fidanların satışı yılın 12 ayı devam etmektedir. Aşılı açık kök fernor ceviz fidanlarımız ise Kasım ayı sonunda teslime hazır hale gelir. Yıl içerisinde ön sipariş vermeniz durumunda açık köklü fidanlar söküm işlemleri tamamlanır tamamlanmaz adresinize teslim edilir. 

Yurtdışına ve yurtiçine satış yapan firmamız, ceviz bahçesi kurulumu yapmak isteyen tüm müşterilerine gerekli teknik desteği sağlayarak, en uygun ana cins seçiminden tozlayıcı seçimine, toprak ve iklim analizinden, dikim aralıklarının belirlenmesine, dikim şekli konusunda gerekli bilgilendirmeden, bakım şeklinde kadar her türlü bilgiyi paylaşmaktadır. +90 536 576 03 16