En İyi Ceviz Fidanı

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Ceviz Fidanı Hakkında

Ceviz Fidanlarımız

En İyi Ceviz Fidanı

Normal bir ceviz fidanının meyve vermesi için en az 10 sene geçmesi gerekir. Eğer ticari amaçlarla bu işle uğraşıyorsanız bu çok uzun bir zamandır. Bu nedenle aşılı ceviz fidanları tercih edilmelidir.

Ülkemizde iklim geçişleri ani değişikliklerle olduğu için coğrafi yapı olarak her bölgesi başka bir özellik göstermektedir. Örneğin genel olarak -30 ile +35 derece sıcaklığa kadar ceviz fidanları dayanabilmektedir ama bahar mevsiminin başlangıcında tomurcuklar kapalı iken -3 derecede, çiçeklenme döneminde ise -1 dereceye kadar dayanabilir. Böyle durumlarda yabancı ceviz fidanları yerli ceviz fidanı çeşitlerine üstünlük gösterir. Yabancı çeşitler sert dokulu çeşitler olduğu için dirençleri yerli çeşitlere göre daha fazladır. Ağaç başına verimi daha fazladır. Farklı iklim ve coğrafyalara kolay uyum sağlamıştır. Randımanı yerli çeşitlere göre çok yüksektir ve bu sebeple ekonomik getirisi de yükselmektedir. Soğuklanma süreleri daha uzun olması nedeniyle bahar mevsiminde yaşanan erken donları rahatlıkla atlatabilirler.

Sorularız ve Siparişleriniz İçin

Halil DÖNER: +90 536 576 03 16 

Mümin DÖNER: +90 535 251 94 52

Üretiminde verim almak istenen ceviz çeşitlerinin seçiminde; yapraklanma zamanları, döllenme biyolojileri, kurağa ve soğuğa dayanıklı olması, kaliteli meyveler veren bir cins olması gibi özelliklere dikkat edilmesi gerekmektedir. Ceviz yetiştiriciliğinin ilk adımı doğru fidan çeşidi seçmeyle başlar. Bu yüzden ceviz yetiştiriciliğine başlamadan önce fidan seçimi doğru yapılmalıdır. Ceviz yetiştiriciliğine karar vermeniz halinde güvenilir ve kaliteli hizmet veren firmamızdan doğru ve uygun fidan seçimi için yardım isteyebilirsiniz.

Aşılı ceviz fidanları, fidan anaçken üzerine farklı aşılama yöntemleri uygulanarak elde edilmektedir. Ceviz yetiştiriciliği, birçok bölgede yapılmaktadır. Ceviz, çok tüketilen bir yemiş olduğu için birçok kişi bahçelerinde hobi olarak da ceviz fidanı yetiştirmektedir. Fidancılık, özel bilgiler isteyen bir uğraştır. Verim alabilmek için ister ticari amaçlarla isterseniz hobi olarak ceviz fidanı yetiştiriciliği yapın, bakım, dikim, budama, gübre gibi bilgileri bilmek gerekmektedir. Ceviz fidanlarının yetişmesi uzun zaman almaktadır. Bu nedenle ceviz fidanı seçerken seçici davranmak gerekmektedir. Normal bir ceviz fidanının meyve vermesi için en az 10 sene geçmesi gerekir. Eğer ticari amaçlarla bu işle uğraşıyorsanız bu çok uzun bir zamandır. Bu nedenle aşılı ceviz fidanları tercih edilmelidir.

Aşılı ceviz fidanları özellikle bu alandan geçim elde edenler tarafından tercih edilmektedir. Aşılı ceviz fidanlarını aşısız ceviz fidanlarından ayıran en önemli fark, 1 veya 3 yıl gibi kısa bir sürede meyve vermesidir. Ayrıca aşısız fidanın ne tür bir meyve vereceği de bilinmemektedir. Bu nedenle aşılı ceviz fidanları tercih edilmelidir.

+90 536 576 03 16