Hakkımızda

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Kurumsal

Ceviz Fidanlarımız

Hakkımızda

Evren Fidancılık olarak 1990 yılından beri ceviz fidanı üretimi ve ceviz fidanı satışı faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. 26 yılı aşkın süredir Sahil Yenice Köyünde bulunan fidanlıklarımızda gerçekleştirdiğimiz tüm ceviz fidan üretimlerimizde amacımız...

Evren Fidancılık olarak 1990 yılından beri ceviz fidanı üretimi ve ceviz fidanı satışı faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. 26 yılı aşkın süredir Sahil Yenice Köyünde bulunan fidanlıklarımızda gerçekleştirdiğimiz tüm ceviz fidan üretimlerimizde amacımız, ceviz fidanı yetiştiriciliği konusundaki tüm güncel teknik gelişmeleri takip edip üretimlerimize uygulayarak sizlere daha sağlıklı ve verimli ceviz fidanları sağlayabilmektir.

Özellikle son 10 yıldır, devlet desteklemesinin de etkisi ile ceviz fidanı dikimi ve ceviz bahçelerinin oluşturulması hem kısa vadede karlı hem de gelecek için iyi bir yatırım fırsatı olarak öne çıkmaktadır.  Sertifikalı anaçların gerek yurt içinde yetiştirilmesi gerekse de yurt dışından getirilmesi ve aşılı ceviz fidanında üretim tekniklerinin gelişmesi ile ceviz fidanlarındaki verimlilik ve kalite artmış, bu da alınacak ürünün yaklaşık veriminin bilinmesi sebebi ile yapılacak yatırımların sonuçlarının daha öngörülebilir hale gelmesine sebep olmuştur. Sarı sertifikalı ceviz fidanlarında bugün 10 dönüm ve üzeri arazilere ceviz fidanı dikimi yapılması halinde dönüm başına 100 TL, mavi sertifikalı ceviz fidanı dikimi yapanlara ise dönüm başına 280TL geri ödemesiz destekleme ödemesi verilmektedir. Bu konuda önemli olan, dikeceğiniz fidanların sertifika ve evraklarının doğru şekilde hazırlanmış olması, ceviz fidanlarının bu sertifikalar doğrultusunda ismine doğru olmasıdır. Ceviz yatırımlarının bu denli önemli hale gelmesi, hem kişisel hem de milli olarak yatırıma dönüşmesi ceviz fidanı kalitesine bağlıdır.

Ceviz fidanlarında toprak ve iklim ihtiyacının cinsine bağlı olarak değiştiği, hasat veriminin dikim yapılacak bölgenin toprak ve iklim şartlarına olduğu kadar, ceviz fidanının kalitesine, dikim şartlarına ve bakımına bağlı olduğu da unutulmamalıdır.

Evren fidancılık olarak ilk görevimiz sizler için en kaliteli, verimli, aşılı ve Tarım Bakanlığı kontrolünde sertifikalı ceviz fidanlarını üreterek ilk elden uygun fiyatlar ile ceviz fidanı temin etmenizi sağlamaktır. Bunun yanı sıra, uygun cins tespiti, dikim, bakım gibi konularda da sizleri desteklemeye ve yanınızda olmaya devam edeceğiz. Siparişlerinizi titizlikle hazırlayan firmamız, sipariş adedine göre anlaşmalı kargo firmaları veya anlaşmalı nakliye firmaları ile adresine kadar gönderimini sağlamaktadır. Aşılı ve sertifikalı, tüplü ve açık kök olarak ürettiğimiz tüm ceviz fidanlarımızı gönül rahatlığı ile dikebilir ve geleceğe en doğru yatırımı yapabilirsiniz. 

Sorularız ve Siparişleriniz İçin
Halil DÖNER: +90 536 576 03 16 
Mümin DÖNER: +90 535 251 94 52

+90 536 576 03 16