Ceviz Fidanı Fiyatları

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Kurumsal

Ceviz Fidanı Fiyatları

Ceviz fidanı fiyatlarını belirleyen etmenler, ceviz fidanının sertifika türü, ceviz fidanının çeşidi, ceviz fidanının yaşı, ceviz fidanı kök tipi ve sipariş adedidir.

Ceviz fidanı fiyatlarını farklılaştıran nedenlerin ilki sertifika türü(mavi yada sarı), çeşit türü ve fidanların yaş ile boylarıdır. Uygun fiyatlı, sertifikalı, ismine doğru ceviz fidanı alımlarının üretici firmalardan yapılması gerekmektedir. Firmamız Evren Fidancılık, 25 yılı aşkın süredir ceviz fidanı üretimi ve yurtiçi ve yurt dışı satışlarını gerçekleştirmektedir. 

Ceviz Türkiye’nin çok eski bir meyvesidir. Ülkemizde geniş yayılma alanı bulmuştur. Uzun yıllardır tohumla çoğaltılmıştır. Ancak son yıllarda modern anlamda kapama bahçe tesisleri yapılmaktadır. Türkiye ceviz üretiminde dünyada 4. sırada yer almaktadır. Ancak bu üretim kendi ihtiyacını bile karşılamamaktadır ve Türkiye ceviz ithal eden bir ülkedir. Ceviz yetiştiriciliğinin en önemli sorunlarından birisi de istenilen özelliklere sahip standart ürünün yetersizliğidir. Bu nedenle özellikleri bilinen çeşitlerden kapama bahçe tesisi büyük önem taşımaktadır.

Dönemsel olarak satılan tüplü ceviz fidanları ile açık köklü fidanlar arasında da fiyat farkları vardır.Bazı firmalar aşılı ceviz fidanı yerine  kök çöğürü göndermektedir. Bu çöğürün piyasa fiyatı da ceviz fidanı fiyatına göre çok düşüktür. Ekilen ceviz fidanı tohumundan oluşan ceviz fidanından istenen ceviz fidanı çeşidinin özelliğini almak istiyorsanız mutlaka ilgili anaçtan göz yada kalem alıp aşı yapılmalıdır. Yoksa ortaya yabani bir ceviz fidanı çıkar bu fidan büyüğünde yabani bir ceviz çeşidi olur.

Tarımsal Faaliyetler arasında ülkemizin son günlerde en büyük yatırımları arasında ceviz üretimi gelmektedir. Ceviz üretimi için gerekli yere sahip olanların bu alanlarda bulunan tarla ve arsalarını değerlendirerek, devletin sağladığı teşvik ile buraları değerlendirdiği bilinmektedir. Şu an için gerek çiftçiler gerekse tarla sahiplerinin yerlerini değerlendirmek için ceviz fidanı dikimi gibi karlı bir iş yaptıkları ise bilinmektedir. Ceviz Fidanlarının temin edilmesi ve gerekli işlemlerin ardından yapılan bu tür uygulamalar Tarım Bakanlığı tarafından verilen hibe destekleri ile daha da güçlenmektedir. Cevizin özelliği ise her türlü ortama ve iklime karşı en dayanıklı ürün olmasıdır. Çünkü ceviz fidanı her türlü iklim ortamında yetişmektedir.

Ceviz fidanı fiyatları hakkında detaylı bilgileri ise bize ulaşarak öğrenebilirsiniz. Ceviz fidanı fiyatları, çeşit, kök tipi, büyüklük ve alım adediinize göre değişmektedir. Yıl içerisinde türüne göre farklılıklar gösteren yerli veya yabancı cins ceviz fidanlarınızdan rekoltesi yüksek  meyve alabilirsiniz.Sorularız ve Siparişleriniz İçin
Halil DÖNER: +90 536 576 03 16 
Mümin DÖNER: +90 535 251 94 52
 
+90 536 576 03 16